Rozhovor s režisérom klipu Wrong

7. března 2009 v 10:27 | And!enk@
Takže, zaujal ma článok na stránke depechemode.cz, kde sa písalo, že označili videoklip Wrong za znepokojujúci, dokonca v USA ho zakázali. Prečítala som si, že vraj "Znepokojujúci" ani dostatočne nevystihuje nový videoklip DM. "Sítnice se snaží srovnat jak z probouzení z noční můry, která se vrtá ve vašem podvědomí, již během jednoho či dvou sledování." Preto oslovili režiséra klipu Patricka Daughtersa , čo si myslí o najdesivejšom troj a pol minútovom klipe, ktorí doteraz videli.


Jak jste se dostal k natáčení klipu pro Depeche Mode? Byl jste již dříve jejich fanouškemByl jsem osloven prostředníkem a ten mi řekl, že Daveovi se opravdu moc líbilo moje video pro Liars. Znal sem jejich velké hity, ale nic moc jiného. Viděl sem kousky jejich skvělých videí, které natočili s Antonem Corbijnem. Bylo velice povzbudivé, že do natáčení šli se mnou, po tom co mají takové dobré přátelství s režisérem jako je on.

Viděl jste spolu se skupinou to do jisté míry jako příležitost ukázat kapelu mladšímu publiku a mají viral videa úspěch?
Tohle nebylo nikdy diskutováno, a myslím, že virové šíření videa je úvaha k přemýšlení a cíl pro téměř každé video v dnešní době, alespoň pokud má nějaký koncept.

Povězte nám něco o koncepci videa Wrong. Už jsme slyšeli, že ten klip byl nazván "nejlepšími 3,5minutami videa Davida Finchera, které nikdy nedělal." Měli na klip vůbec vliv jeho temné, před Benjamin Buttonovské filmy? Jací jiní režiséři či umělci mohli mít na vás vliv a ovlivnit toto video a některé vaše další práce?
To je legrační, že to zmiňujete, protože když sem tu skladbu slyšel, myslel sem na scénu z The Game, kde Michael Douglas je v pasti na zadním sedadla taxíku. Ta inspirace byla docela významná a velká porce hraničí s mimikou Jonathana Glazera, který je jedním z mých oblíbených režisérů.
Od toho okamžiku, to byla otázka odhalování strategického scénáře, tak jak se píseň rozvíjí.

Jak jste dostali Juliana (bubeník Liars) nakonec do tohohle klipu. Navrhla mu to Mute? On je docela přesvědčivý performer, takže tam je pro jeho přirozenost před kamerou?
Je to dobrý přítel. A nemyslím, že moc šikovných řidičů by zároveň byli skvělý herci, proto sem jej požádal, zda-li by to nechtěl dělat. Každý kdo Juliana zná, může říct, že je docela schopný hrát, i když není herec. Je vtipný a sympatický, je obtížné s ním dělat něco vážného, ale udělal dobrou práci.

Směroval si ho nějakým způsobem nebo jsi ho prostě nechal ať dělá pohyby, které mu přijdou na mysl, v souladu s rolí v které byl?
To bylo režírované.

Líbila se vám skutečnost, že Depeche Mode byli v pohodě, že jejich role v klipu bude pouze minimální? Bude nějaká prodloužená verze, která nám řekne, jak se ten chlápek dostal do takhle "špatné" sitiuace?
Ano, líbilo. A myslím, že to opravdu hovoří o jejich respektu k opravdu kreativním lidem. Nechtěli svým přílišným ukazováním v klipu ohrozit vyznění jeho myšlenky, to by bylo docela poctivé říct napřed. Poté co se rozhodli pro můj nápad, dali mi naprosou důvěru v jeho uskutečnění. Což je opravdový ideál pro umělce, když vás prostě nechají dělat vaši práci.
Naprostí gentlemani, ti tři.

Co to je za masku co má na sobě Julian? Vypadá jak maska Michael Myerse, což dělá to video ještě více znepokojujícím.
Povalovala se kolem kaceláře, ještě z nějakých jiných natáčeních.

Kdy a kde to bylo filmováno, kolik měsíců zabrala editace a kompletace? Je to klip s největším rozpočtem na kterém jste dělal?
Záběr kapely je v prosinci/decembru v New Yorku, a zbytek v centru Los Angeles uprostřed ledna/januára. Bylo tam pár týdnů na editaci. a několik dalších na postprodukci, byl to jeden z větších klipů na kterých sem dělal, ale ne tak nákladný jak vypadá na obrazovce. To má co dělat s tím, jak dobře producent dá vše dohromady a je tam mnoho hodin práce MPC, postprodukční společnost,... bylo do něj štědře investováno.

S kým dalším budete v příštích měsících pracovat?
Natáčím Grizzly Bear video v LA. A koncem tohoto měsíce bude premiéra klipu Department of Eagles - MoMA, které sem spolunatáčel s Marcelem Dzamou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama